Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Sveikas žmogus

 Sveikų žmonių nėra. 

 Nekalbu apie fizinę žmogaus sveikatą, kalbu apie emocinę. Dažnai kada pati sakau ar girdžiu kitus sakant -"Sveikas žmogus niekada to nedarytų, sveikas žmogus niekada taip nesielgtų." Tačiau tai yra melas. Kas yra emociškai sveiko žmogaus samprata? 

Dauguma iš mūsų sveikais laikome visada laimingus žmones, kurie rodos neturi blogų dienų, niekada nebūna liūdni ir suirzę, myli save ir gyvena be svaigalų, galbūt daug skaito ar patys motyvuoja žmones sekti jų keliu į šviesesnį gyvenimą, tačiau kas būtų, jeigu pasakyčiau, jog tai nėra sveika gyvensena ir tai neturėtų būti siektinas gyvenimo standartas norint tapti laimingu?

Net ir patys laimingiausi žmonės ne visada būna laimingi. Net ir jie, propaguodami sveiką gyvensenos būdą ne visada jo laikosi to patys nepripažindami. Mes visi turime priklausomybių, kurios ir daro mus netobulais žmonėmis. Vieni geria, kiti rūko, treti maudosi verdančiame vandenyje, kad galėtų nusiplauti visą dienos šlamštą sau nuo kūno. Nėra nei vieno žmogaus, kuris atitiktų tą emociškai sveiko žmogaus standartą, tačiau mes apsimetame, kad galime tilpti į visuomenės sudarytus rėmus taip dar labiau žalodami save.

Aš renkuosi Savo sveiko žmogaus sampratą. Man, emociškai sveikas žmogus, gali būti turintis tuziną priklausomybių, tačiau vis vien kovojantis. Kitam tai nepriimtina problema, tačiau visi mes mąstome skirtingai kas ir daro šį gyvenimą unikaliu. Tu gali rinktis, gali būti netobula sveika savęs versija nežiūrint į kitus ir nebandant tilpti į visuomenės standartus. 

Aš renkuosi save, nesvarbu kiek "nesveikų" ydų turėčiau jaučiantis sveikam.
Komentarai

  1. aš irgi renkuosi save - žmogų, kuris jaučia visą spektrą emocijų. nes išties, kartais pernelyg brukamas tas pozityvumas, lyg kartais paliūdėti būtų nuodėmė.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Vasaros vakarais..

    Sėdint su karštu kavos puodeliu ir kompiuteriu ant kelių, mąstau apie du dalykus- kaip greitai prabėgo šie mokslo metai ir kokie gražūs yra vasaros vakarai. Kalbant apie tuos nepakartojamus vakarus, mane apima ilgesys. Nieko nėra nuostabiau nei sėdėti ant vėsaus krepšinio aikštelės grindinio, susisukus į tau kiek per didelį megztinį ir žiūrėti į besileidžiančią saulę. Vėjas plaiksto plaukus, o draugė sėdinti šalia šypsosi taip nuoširdžiai, kad tokie momentai kaip šis, įsimena visam gyvenimui. Kartais ta tyla yra palaima. Nereikia jokių žodžių, nieko. Tada tiesiog kelias minutes sėdi, žiūri į rausvą spindulėlį pranykstantį už horizonto. Antras dalykas kurį be galo myliu yra pokalbiai. Nuostabu, kai išeini laukan, su dekiu ir įsitaisai hamake arba ant jau kiek šlapios žolės. Tada tiesiog kalbi su draugais valandų valandas apie bet ką, nes žinai, kad ryt neteks keltis šeštą ryto vien tam, kad spėtum į mokyklą. Kai sutemsta, tėvai ragina eiti namo, o tu tiesiog guli

Laisvalaikis

  Manau daugelis iš  mūsų laisvą laiką praleidžia tikrai ne vertingai. Vasara eina jau į pabaigą, o mane vis liūdina tai, jog išėjus laukan išvystu tuščias gatves, tuščius kiemus ir paliktus senus žaislus nuošalėje.   Visi sėdi užsidarę namuose, tik nedaugelis išeina į tas tuščias gatves pasidžiaugti oru, gamta bei ta taip ilgai laukta vasara. Pripažinkime, socialiniai tinklai jau tapo neatsiejama mūsų dienos dalimi, rutina. Bet bent vieną dieną meskit telefonus, kompiuterius ir plančiates tolyn ir vietoj to, paskaitykite knygą, pieškite ar net kiaurą dieną darykite nesamones su draugais. Džiaukitės tais dvejais su viršum mėnesiais laisvės.   Jeigu dienos bėga be galo nuobodžiai ir neturite nei noro nei pomėgio kažko veikti iš išvardintų dalykų eikite pabėgioti, juk sportas visada gerai, ar ne? Atsinaujinkite kambarį, susitvarkykite spintą ar net keliaukite apsipirkti naujiems mokslo metams. Visada galima atrasti kur kas smagiasnių veiklų nei valandų valandas sėdėti facebook'e  a